Sázení #11 – jaro 2023

Další sázení několika tisíců buků do Šumavské přírody proběhlo nedaleko Nového Brunstu, místa s bohatou historíí dnes již neexistující obce, kde dříve žilo několik stovek lidí a kromě sklárny tady byla pila, hamr, škola, hospoda a další. V sobotu a v neděli dorazili milovníci Šumavy na dvě připravená místa poblíž bývalé osady, kde jsme na ně čekali, abychom jim předali informace k sázení. Řekli jsem jim zajímavosti o lese, vybavili je potřebným nářadím a stromečkama a všichni také měli možnost zeptat se co je zajímalo i místního revírníka. Ten navíc přinesl ukázat, kromě svých pracovních prostředků v lese, třeba i paroží nebo peří z tetřeva.

Do lesa dorazili celé rodiny, děti v kočárcích, babičky a dědečkové, kamarádi a to z celé republiky, aby si vysadili ten „svůj“ strom do šumavských lesů. Stromeček si lidé mohou díky samolepícím lístečkům i pojmenovat. Na místě zůstane cedule se všemi jmény „majitelů“ stromečků.

Video z jarního sázení od Ondry Maška

Byli to báječné dva dny, s báječnými lidmi v přátelské atmosféře a společně už jsme se přiblížili zasazeným 30 000 stromům do šumavské přírody.

Děkujeme, že jste s námi a zase někdy…

Lesu zdar!

* Nová edice Triček s příběhem, které slouží jako pozvánka na sázení, bude představena v polovině října 2023. Do té doby vám skrze naše sociální sítě přineseme spousty zajímavostí a zase někomu uděláme radost a pomůžeme. Tak jako to děláme pořád.

Díky, že jste s námi a sledujte nás.

Fotogalerie od Ondry Maška

Fotogalerie od Ondry Klečky

3 odpovědi na “Sázení #11 – jaro 2023”

  1. Moc děkujeme za vaše sázení, má to smysl a je to vždy důvod vrátit se k vám do Rudy 🙂 Téšíme se na příští rok!

  2. Smysluplná akce perfektně připravená a tak nezbývá nic než chválit, chválit, chválit. Díky moc !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..