“Otevřené dveře”

Některé vrcholy jsou značeny kříži, ale Pancíř má nyní dveře.

Pancíř má rozhlednu a chatu, ale žádný oficiální vrchol. Takže jsme vytvořili symbolický vrchol, který je nyní zároveň zajímavým fotopointem s nádherným výhledem do vnitrozemí na hamerské údolí a vodní nádrž Nýrsko, vrcholy Ostrého a mnohé další.

Nevíte kde je najít? Zkuste mapy.cz – a dopravit se k nim například jedinečnou sedačkovou lanovkou Špičák – Hofmanky – Pancíř. Parkování pro lanovku je zdarma na parkovišti Špičák – kaskády.

Na vrchol Pancíře vede několik turistických cest i asfaltová silnice (se zákazem vjezdu) takže je cesta vhodná pro pěší, cyklisty i kočárky. Parkování doporučujeme na Špičáku – sedlo. Využít je možné některou těchto turistických tras.

Budeme rádi, když se na internetu a sociálních sítích budou šířit vaše fotky tohoto fotopointu, třeba s hastagy #WeLoveSumava a #OtevreneDvere

I v roce 2022 budou dveře pomáhat. Za každé označení fotky našich dveří s hashtagem #otevrenedvere na Instagramu darujeme 1 Kč (možná víc) do We Love Šumava kasičky a na konci roku někomu za to uděláme radost (najdete zde – Rádi děláme radost). Takže čím víc fotek dveří s hastagem, tím větší radost 🙂 !

POZOR: Dveře jsou v zimním období odstraněny kvůli úklidu sněhu a bezpečnosti. Dveře jsou odstraněny 31. prosince. Navracejí se opět na jaře a to 1. května! Lásky čas přece… O tomto dočasném odstranění informujeme také na fb a instagramu. Jejich přítomnost si můžete zkontrolovat pohledem z naší první webkamery. Pokud vpravo dole nejsou vidět, jsou uklizeny.

8 odpovědí na ““Otevřené dveře””

  1. Zde se přesně hodi “v jednoduchosti je krása “.
    Krasny nápad! Ale PROČ ANGLICKY??? Proč nemůže byt napsáno na dveřích MILUJEME ŠUMAVU? Jsme Češi ne?

    1. Dobrý den, až napadne sníh, který bude již zůstávat. Budeme o tom informovat na fb a instagramu. Hezký den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..