Tričko s příběhem

Další možnost objednání „triček (a nově i mikin) s příběhem“ bude v listopadu.

Projekt We Love Šumava nejsou jen hezké fotky a videa ze Šumavy. Je to také možnost, jak Šumavě pomoct a zároveň se stát „patronem“ stromu zasazeného zde pro budoucí generace.

Dvakrát do roka se koná několikadenní akce, při které je možné zakoupit si „Tričko s příběhem“ – We Love Šumava, po jehož zakoupení vysadíme stromek právě na Šumavě. Sázení probíhá vždy na jaře a na podzim. Takže za trička z jarní edice se sází na podzim a naopak.

Sázení stromků navíc probíhá veřejně pro všechny majitele triček, takže si svůj* strom můžete přijít zasadit a třeba i pojmenovat. U lesní školky, kde jsou stromky takto vysazené, je vždy informační tabule o projekut a se jmény jejich patronů (uvedených v objednávce).

Samozřejmě pokud se nemůžete účastnit sázení, strom vysadíme za Vás. Vám poté na email přijdou souřadnice, kde se stromek nachází a fotky ze sázení.

Na jaře 2019 jsme uspořádali již čtvrté sázení a Šumavu jsme společně obohatili již o 2500 buků a jedliček. Podívejte se na fotografie a videa z jednotlivých sázení…

Sázení #4 – Jaro 2019

Spousty milovníků Šumavy v neúplně vlídném počasí přišli v sobotu 11. května zasadit „svůj“ strom na akci ƒ„tričko s příběhem.“ V příjemné atmosféře, kdy jsme se společně vydali procházkou přes zaniklou sklářskou osadu Nový brunst a po krátké přednášce pokračovali na místo sázení. Tam jsme společně zasadili 1000 buků. Dohromady už tedy díky této akci 2500 stromů. Vše je pod dohledem Lesů ČR, takže sázení probíhá na místech tomu určených se stromky s certifikáty. Všichni dobrovolníci jsou informováni o tom jak se správně sází. A po předešlých sázení víme, že to děláme dobře 🙂 Děkujeme všem ! Další fotky příjdou emailem majitelům triček.

Sázení #3 – podzim 2018

Sázení #2 – jaro 2018

Sázení #1 – podzim 2017

* Na vlastnictví stromku nevzniká žádný právní nárok, jedná se o vlastnictví symbolické