Tričko s příběhem

Projekt We Love Šumava nejsou jen hezké fotky a videa ze Šumavy, charitativnní akce a originální projekty.  Je to také možnost jak Šumavě pomoct, podpořit náš projekt a zároveň se stát „patronem“ stromu zasazeného zde pro budoucí generace, který si společně zasadíme v šumavských lesích.

Každý podzim v polovině října otevřeme na 10 dní eshop, kde je možné zakoupit si „Tričko s příběhem“ nebo “Mikinu s příběhem” – We Love Šumava®. Za jejich zakoupení vysadíme stromek právě na Šumavě. Nebo si jej můžete přijet vysadit na společné sázení s námi. Prodej je pouze jednou za rok a nasledné společné sázení probíhá následující jaro. Informace o sázení posíláme přibližně měsíc před akcí. Design oblečení je každý rok nový a vždy spolupracujeme s designery, kteří na Šumavě žijí a nebo k ní mají velice blízko.

Sázení stromků probíhá veřejně pro všechny majitele triček, takže si svůj* strom můžete přijít zasadit a třeba i pojmenovat. U nového lesa, kde jsou stromky takto vysazené, je vždy informační tabule o projektu a se jmény jejich patronů. Tato akce má také za úkol přinést bežným lidem informace o tom, jak se sází stromy, kdy, kde a jaké a samozřejmě možnost si to vyzkoušet. Z předešlých akcí víme, že slouží i jako environmentální nauka pro mnohé zúčastněné děti. Mimo jiné je sázení ideální začátek dne pro start krásného výletu na milované Šumavě.

Samozřejmě, pokud se nemůžete účastnit sázení, strom vysadíme za Vás. Vám poté na email přijdou souřadnice, kde se stromek nachází a fotky ze sázení.

Peníze z prodeje Trička s příběhem jsou kromě sázení stromů využity na další akce v rámci celého projektu WeLoveŠumava.

* Na vlastnictví stromku nevzniká žádný právní nárok, jedná se o vlastnictví symbolické