Tričko s příběhem

POZOR! – z důvodů pandemie a vládních zákazů se sázení přesouvají na jaro 2021 (snad) – sledujte emaily (vč. spamu apod.) instagram a facebook. Budeme informovat přibližně měsíc před sázením.

Další možnost nákupu bude až podzim roku 2021!

Projekt We Love Šumava nejsou jen hezké fotky a videa ze Šumavy. Je to také možnost, jak Šumavě pomoct a zároveň se stát „patronem“ stromu zasazeného zde pro budoucí generace.

Pouze dvakrát do roka se koná přibližně týdenní prodej, při kterém je možné zakoupit si „Tričko s příběhem“ nebo “Mikina s příběhem” – We Love Šumava®, po jejich zakoupení vysadíme stromek právě na Šumavě. Prodeje jsou většinou listopad a květen, jindy není možné je objednat! Sázení pak probíhá vždy na jaře a na podzim. Takže za trička z jarní edice se sází stromky na podzim a z podzimního prodeje se sází následující jaro.

Sázení stromků navíc probíhá veřejně pro všechny majitele triček, takže si svůj* strom můžete přijít zasadit a třeba i pojmenovat. U lesní školky, kde jsou stromky takto vysazené, je vždy informační tabule o projektu a se jmény jejich patronů. Tato akce má také za úkol přinést bežným lidem informace o tom, jak se sází stromy, kdy, kde a jaké a samozřejmě možnost si to vyzkoušet. Z předešlých akcí víme, že slouží i jako environmentální nauka pro mnohé zúčastněné děti. Mimo jiné je sázení ideální začátek dne pro start krásného výletu na milované Šumavě.

Samozřejmě, pokud se nemůžete účastnit sázení, strom vysadíme za Vás. Vám poté na email přijdou souřadnice, kde se stromek nachází a fotky ze sázení.

Sázení #5 – Podzim 2019

V sobotu 21.září probíhalo již 5. sázení v rámci projektu Tričko s příběhem. Na podzimní sázení připadla paseka na Pamferově Huti a na ní se sjelo něco mezi 150 až 200 milovníky Šumavy a všichni si společně za dopoledne zasadili 1000 jedliček. Na akci přijíždí celé rodiny a to z celé České republiky a kromě zasazení stromečků se dozví i zajímavé informace o šumavké problematice, například s kůrovcem a o našich plánech do budoucna. Většina lidí si sázení spojí s výletem na nějaké ze šumavských míst v okolí. I páté sázení podpořili známé osobnosti jako třeba Bára Strýcová, Vojta Kotek, Roman Holý, Marek Ztracený a nebo třeba Zorka a Míra Hejdovi, kteří si letos přijeli stromek zasadit. Z našich postřehů a komunikace s účastníky si všichni užili krásný dopoledne v příjemný atmosféře a už se těší na další akci. Z minulých akcí víme, že stromečky ve většině případů krásně rostou. A to i díky poctivému sázení a někdy až uměleckých výkonů, kdy si lidé vykopou poctivé díry a místo se stromečkem různě označí klacíky, kameny a nebo šiškami. A stromeček si samozřejmě můžou podepsat. Na místě zůstává vždy krom dobře odvedené práce i cedule s “majiteli” stromů.

Sázení #4 – Jaro 2019

Spousty milovníků Šumavy v neúplně vlídném počasí přišli v sobotu 11. května zasadit „svůj“ strom na akci ƒ„tričko s příběhem.“ V příjemné atmosféře, kdy jsme se společně vydali procházkou přes zaniklou sklářskou osadu Nový brunst a po krátké přednášce pokračovali na místo sázení. Tam jsme společně zasadili 1000 buků. Dohromady už tedy díky této akci 3000 stromů. Vše je pod dohledem Lesů ČR, takže sázení probíhá na místech tomu určených se stromky s certifikáty. Všichni dobrovolníci jsou informováni o tom jak se správně sází. A po předešlých sázení víme, že to děláme dobře 🙂 Děkujeme všem ! Další fotky příjdou emailem majitelům triček.

Sázení #3 – podzim 2018

Sázení #2 – jaro 2018

Sázení #1 – podzim 2017

* Na vlastnictví stromku nevzniká žádný právní nárok, jedná se o vlastnictví symbolické