Tričko s příběhem

Projekt We Love Šumava nejsou jen hezké fotky a videa ze Šumavy, charitativnní akce a originální projekty.  Je to také možnost jak Šumavě pomoct a zároveň se stát „patronem“ stromu zasazeného zde pro budoucí generace.

Maximálně dvakrát do roka se koná desetidenní prodej, při kterém je možné zakoupit si „Tričko s příběhem“ nebo “Mikinu s příběhem” – We Love Šumava®, po jejich zakoupení vysadíme stromek právě na Šumavě. Prodeje jsou většinou v říjnu a květnu, jindy není možné je objednat! Sázení pak probíhá vždy na jaře a na podzim. Takže za trička z jarní edice se sází stromky na podzim a z podzimního prodeje se sází následující jaro.

Sázení stromků navíc probíhá veřejně pro všechny majitele triček, takže si svůj* strom můžete přijít zasadit a třeba i pojmenovat. U lesní školky, kde jsou stromky takto vysazené, je vždy informační tabule o projektu a se jmény jejich patronů. Tato akce má také za úkol přinést bežným lidem informace o tom, jak se sází stromy, kdy, kde a jaké a samozřejmě možnost si to vyzkoušet. Z předešlých akcí víme, že slouží i jako environmentální nauka pro mnohé zúčastněné děti. Mimo jiné je sázení ideální začátek dne pro start krásného výletu na milované Šumavě.

Samozřejmě, pokud se nemůžete účastnit sázení, strom vysadíme za Vás. Vám poté na email přijdou souřadnice, kde se stromek nachází a fotky ze sázení.

Peníze z prodeje trik kromě sázení stromů jsou využity na další akce v rámci celého projektu WeLoveŠumava.

V roce 2022 bude prodej Triček s příběhem až na podzim. Díky složité době nejsme na jaře schopni zajistit výrobu. Děkujeme za pochopení.

* Na vlastnictví stromku nevzniká žádný právní nárok, jedná se o vlastnictví symbolické