Sázení #7 – Jaro 2021

Druhé odložené sázení (celkově již sedmé), z kolekce jaro 2020, bylo v plánu na 6.6.2021. Tentokrát jsme měli připraveno 3500 obalovaných buků. Sázelo se mezi Belvederem a Horizontem na Železnorudsku.

Počasí od rána vypadalo, že by mohlo zapršet, což se také stalo a to zrovna ve chvíli kdy přišlo nejvíce lidí. Tohle je ale Šumava a její milovníky žádné počasí neodradí a tak přes tři stovky lidí pomohli zasadit 3500 buků. Při tomhle sázení došlo i k neoficiální soutěži o největší počet zasazených stromů jedincem.

Vítězem se stal Marek B. ze Sušice, který hned v 9h vyrazil s rýčem a za necelé dvě hodiny měl zasazeno 80 stromků v né příliš dobrém terénu. Respekt! Ten si zaslouží ale také Jirka P. s přítelkyní, kteří přišli na poslední chvíli, ale vydrželi jako poslední a v tom největším dešti dosázeli posledních pár stromů, aby měli zaokrouhleno na 70 kusů.

Na sázení přichází více a více rodin s dětmi, což nás moc těší. Jsme rádi, že rodiče vedou děti hned od mala směrem k porozumění a k ochraně přírody. Na tomto sázení byl tedy asi i rekord v počtu kočárků 😊 Lidé na sázení přijeli až z Moravy! Stromky nám poctivě zalil šumavský déšť a doufáme tak, že pořádně porostou.

Na tomto sázení má svůj strom zasazená i zpěvačka Anna K., která má vřelý vztah k Šumavě, protože její děda tady založil Horskou Službu. Další ze známých osobností je Lukáš Hejlík, který má také naše triko a tím pádem i svůj strom.

Díky za podporu a všem účastníkům za návštěvu. Celý den dokumentoval Ondra Mašek, jehož jsou tyto fotky a video z jeho dílny.

Sázení #7 – We Love Šumava – “Tričko s příběhem” – 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..