Sázení #8 – Jaro 2021

Třetí sázení během dvou víkendů a rozhodně to největší. Pod Pancířem se během dopoledne sešli stovky lidí, aby si zasadili svůj stromek, který dostali mnohokrát jako dárek k vánocům od svých blízkých a to právě proto, že milují Šumavu a tahle symbolika je víc než krásná.

Výborná atmosféra, lidé, kteří se sjeli z celé republiky a s rýčem se vydali pod vrchol Pancíře, kde jsme na ně čekali s naším novým stanem. Řekli jsme jim informace o tom jak správně sázet, o tom jaké stromy a proč je sázíme a poté se každý vydal do jedné ze 6 připravených oplocenek.

Děti, pejsci, kočárky, rodinky a nebo celé skupiny. Je radost se dívat, jak si milovníci Šumavy užívají takové krásné dopoledne. Pro nás je poté velký zážitek, když jdeme po sázení zkontrolovat oplocenky a vidíme poctivě zasazené stromy, vyskládané kamínky nebo šišky a podepsané stromečky s různými věnováními. V našem stanu si totiž můžete vzít samolepící zelenou jmenovku na stromek a podepsat si ho. Samozřejmě je to z rozložitelného a zdravotně nezávadného materiálu a lístečky se po nějaké době rozpadnou.

Po sázení se lidé rozešli do okolních krásných míst, která Šumava nabízí. V tuhle chvíli máme všehovšudy zasazeno 13 000 stromků a budeme se těšit na podzimní sázení za deskovou hru “Milujeme Šumavu”. Další možnost koupit limitované tričko po dobu 10 dnů bude během října na našem webu a sázení proběhne na jaře 2022. Sledujte nás na sociálních sítích a nic vám neunikne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..