Sázení #9 – podzim 2021

Sázení stromečků do šumavské přírody v rámci naší deskové hry Milujeme Šumavu.

Naše již deváté sázení kdy se tentokrát pod Pancířem sešli milovníci Šumavy, kteří podpořili výrobu naší deskové hry na Startovači. V rámci objednání hry dostali možnost si zasadit na Šumavě svůj strom.

Krátce před devátou hodinou ranní jsme byli připraveni pod vrcholem Pancíře s naším stánkem, nářadím na sázení a samozřejmě dvoumi tisíci malých buků, které jsme přivezli naší elektrickou Škodou Enyaq (Díky, Auto Nejdl) den předem z lesní školky ve Františkově Vsi.

První milovníci šumavy dorazili již krátce před devátou a chopili se náčiní. Mimo jiné, první dvojice dorazila den předem a to až z Moravy. Děkujeme! Poté během dne přicházeli další desítky a desítky lidí, někteří s kočárky, někteří s pejskama a po krátkém přivítání a instruktáži jak správně sázet se vydali na nedalekou paseku, kde se vrhli na sázení. Letos jsme měli novinky, že lidé kromě klasického označení stromečku jmenovkou ho mohli také postříkat postříkem proti okusu zvěří. Počasí nám přálo a všichni si tak užili krásné dopoledne v příjmené atmosféře báječných lidí, kterým není Šumava lhostejná a podporují naše aktivity.

V tuhle chvíli jsme společně zasadili do šumavské přírody už 15 000 stromů a na dobročinné účely darovali přes 300 000 korun.

Děkujeme za spolupráci Lesům České Republiky, se kterými jsou všechny tyto akce komunikovány a umožní nám se tak podílet na obnově lesů, šíření problematiky a osvěty.

Sázení za hru “Milujeme Šumavu” – naše devátá vysazená lesní školka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..