Kdo jsme

Projekt #WeLoveŠumava, který vznikl na sociálních sítích v rámci propagace Šumavy (facebook, instagram).

Ukazujeme krásy Šumavy a zároveň poukazujeme i na její problémy. Společně s komunitou lidí, kterou jsme vytvořili, se snažíme Šumavě pomáhat. Ať je to sázení stromků v rámci “trička s příběhem”, finančních příspěvků do nemocnice, seniorům, postiženým, úklidy přírody, nebo osvětu o problematice odpadu v přírodě a dalších věcí, které nás postupně napadají.

Čím více nás je, tím více toho dokážeme! Děkujeme, že nás sledujete, posíláte nám hezké fotky ze Šumavy a šíříte povědomí o kráse Šumavy dál…


Proč anglický název?

Protože žijeme v pohraničí, pohybujeme se hodně i na německé straně národního parku a poměrně dost cestujeme po různých přírodních památkách po celém světě, vznikla takováto mutace univerzálního anglického „We Love“, kterému rozumí snad každý na světě a českého „Šumava“.

Název vznikl spontánně a bez nějakého hlubšího úmyslu. Prostě jen pro originální označování našich hezkých fotek Šumavy… Po nějaké delší době jsme si pro sebe nechali vyšít pár mikin a triček s nápisem „We Love Šumava“.

A právě při cestách do světa, nebo i návštěvě cizinců tady u nás, se nám potvrdilo, jak se mezinárodní přesah rozhodně hodí a mnohokrát jsme se právě přes název „We Love Šumava“ dostali s dalšími turisty do diskuze, co je to ta „Šumava“, o které neměli tušení a vyměnili si tak spousty informací.

No a jak čas plynul, tak lidé začali náš „slogan“ aktivně využívat na sociálních sítích a proto vznikl celý tenhle projekt, který podporuje Šumavu a pomáhá lidem, kteří zde žijí.

Přispěli jsme přes 100 000 Kč na charitativní účely, vysadili tisíce stromů a uklidili stovky kilogramů odpadků z šumavských lesů, rozšířili mezi lidi spousty důležitých informací v rámci osvěty a zpropagovali Šumavu jak v cizině, tak u nás v ČR.

A není tohle důležitější než to jak se jmenujeme?