Kdo jsme

Projekt #WeLoveSumava, který vznikl na sociálních sítích v rámci propagace Šumavy. První použití sloganu #welovesumava se datuje až do roku 2013.

Ukazujeme lidem krásy Šumavy a zároveň poukazujeme i na její problémy. Společně s komunitou desítek tisíc lidí, kterou jsme vytvořili, se snažíme Šumavě pomáhat. V rámci projektu “Trička s příběhem” jsme zasadili tisíce stromů. Darovali jsme finanční příspěvky do nemocnic, seniorům a handicapovaným v hodnotě stovek tisíc korun. Společně s Vámi jsme uklidili stovky kilogramů odpadu z přírody a šíříme osvětu o aktuálních problémech na Šumavě. Abychom mohli fungovat i oficiálně a spolupracovat s dalšími institucemi, vznikl spolek We Love Šumava z.s. s ochrannou známkou.

Čím více nás je, tím více toho dokážeme! Děkujeme, že nás sledujete, posíláte nám hezké fotky a šíříte povědomí o kráse Šumavy dál. Chovejte se k ní s pokorou, Šumava je jen jedna.


Proč anglicko český název?

Protože žijeme v pohraničí, pohybujeme se hodně i na německé straně národního parku a poměrně dost cestujeme po různých přírodních památkách po celém světě, vznikla takováto mutace univerzálního anglického „We Love“, kterému rozumí snad každý na světě a českého „Šumava“.

Název vznikl spontáně a bez nějakého hlubšího úmyslu. Prostě jen pro originální označování našich hezkých fotek Šumavy… Po nějaké delší době jsme si pro sebe nechali vyšít pár mikin a triček s nápisem „We Love Šumava“.

A právě při cestách do světa, nebo i návštěvě cizinců tady u nás, se nám potvrdilo, jak se mezinárodní přesah hodí a mnohokrát jsme se právě přes název „We Love Šumava“ dostali s dalšími turisty do diskuze, co je to ta „Šumava“, o které neměli tušení a vyměnili jsme si tak spousty informací.

No a jak čas plynul, tak lidé začali náš „slogan“ aktivně využívat na sociálních sítích a proto vznikl celý tenhle projekt, který podporuje Šumavu a pomáhá lidem, kteří zde žijí.

Přispěli jsme bez mála 400 000 Kč na charitativní účely (viz naše projekty a rádi děláme radost), vysadili jsme společně desetitisíce stromů (v ČR na Šumavě), uklidili stovky kilogramů odpadků z šumavských lesů, rozšířili mezi lidi spousty důležitých informací v rámci osvěty a zpropagovali Šumavu jak v cizině, tak u nás v ČR. Krom toho přidáváme tipy kam vyrazit, nebo kde se dobře najíst

A není tohle důležitější než to jak se jmenujeme?

Kdo zatím vším stojí?

Zakladatelem projektu WeloveŠumava jsem já Richard Brož, rodák ze Železné Rudy, milovník Šumavy. Začalo to sloganem #WeloveSumava a poté propagací Šumavy přes sociální sítě. Postupně, když jsme začali růst a vymýšlet naše originální projekty se připojil můj bratr Filip, který miluje Šumavu stejně jako já a tráví tady celý svůj život.

To jsme my. Filip a Richard Brožovi.

Od roku 2021 nás podporují také firmy Samsung CZ, který naše focení Šumavy podporuje svými telefony, aby naši fanoušci mohli vidět Šumavu na internetu v té nejlepší kvalitě. A také klatovský Autocentrum Šmucler, který nám zapůjčil plně elekrické auto Škoda Enayq abychom se s ním mohli co nejšetrněji pohybovat po Šumavě. Mockrát těmto firmám děkujeme.

WeLoveŠumava z. s. , Šumavská 500, Železná Ruda, 340 04

E-mail welovesumava@seznam.cz

Telefon +420724961591