Kdo jsme

Projekt #WeLoveSumava, který vznikl na sociálních sítích v rámci propagace Šumavy (facebook, instagram). První použití sloganu #welovešumava se datuje až do roku 2012…

Ukazujeme lidem krásy Šumavy a zároveň poukazujeme i na její problémy. Společně s komunitou lidí, kterou jsme vytvořili, se snažíme Šumavě pomáhat. Ať je to sázení stromků v rámci “trička s příběhem”, finančních příspěvků do nemocnice, seniorům, postiženým, úklidy přírody, nebo osvětu o problematice odpadu v přírodě a dalších věcí, které nás postupně napadají. Také informuje o aktuálním dění a počasí na Šumavě. A hlavně, snažíme se být vždy originální!

Čím více nás je, tím více toho dokážeme! Děkujeme, že nás sledujete, posíláte nám hezké fotky ze Šumavy a šíříte povědomí o kráse Šumavy dál… Chovejte se k ní s pokorou, Šumava je jen jedna.


Proč anglický název?

Protože žijeme v pohraničí, pohybujeme se hodně i na německé straně národního parku a poměrně dost cestujeme po různých přírodních památkách po celém světě, vznikla takováto mutace univerzálního anglického „We Love“, kterému rozumí snad každý na světě a českého „Šumava“.

Název vznikl spontánně a bez nějakého hlubšího úmyslu. Prostě jen pro originální označování našich hezkých fotek Šumavy… Po nějaké delší době jsme si pro sebe nechali vyšít pár mikin a triček s nápisem „We Love Šumava“.

A právě při cestách do světa, nebo i návštěvě cizinců tady u nás, se nám potvrdilo, jak se mezinárodní přesah rozhodně hodí a mnohokrát jsme se právě přes název „We Love Šumava“ dostali s dalšími turisty do diskuze, co je to ta „Šumava“, o které neměli tušení a vyměnili si tak spousty informací.

No a jak čas plynul, tak lidé začali náš „slogan“ aktivně využívat na sociálních sítích a proto vznikl celý tenhle projekt, který podporuje Šumavu a pomáhá lidem, kteří zde žijí.

Přispěli jsme bez mála 200 000 Kč na charitativní účely (viz naše projekty), vysadili tisíce stromů (v ČR na Šumavě), uklidili stovky kilogramů odpadků z šumavských lesů, rozšířili mezi lidi spousty důležitých informací v rámci osvěty a zpropagovali Šumavu jak v cizině, tak u nás v ČR. Krom toho přidáváme tipy kam vyrazit, nebo kde se dobře najíst

A není tohle důležitější než to jak se jmenujeme?

Kdo zatím vším stojí?

Zakladatelem projektu WeloveŠumava jsem já, Richard Brož, rodák ze Železné Rudy, milovník Šumavy. Začalo to sloganem #WeloveSumava a poté propagací Šumavy přes sociální sítě a postupně, když jsme začali růst a vymýšlet naše originální projekty se připojil můj bratr Filip, který miluje Šumavu stejně jako já a tráví tady celý svůj život.