Kdo jsme

Projekt #WeLoveSumava, který vznikl na sociálních sítích v rámci propagace Šumavy. První použití sloganu #welovesumava se datuje až do roku 2012.

Ukazujeme lidem krásy Šumavy a zároveň poukazujeme i na její problémy. Společně s komunitou desítek tisíc lidí, kterou jsme vytvořili, se snažíme Šumavě pomáhat. V rámci projektu “Trička s příběhem” jsme zasadili tisíce stromů, darovali finanční příspěvky do nemocnic, seniorům a handicapovaným v hodnotě stovek tisíc korun. Společně s Vámi jsme uklidili stovky kilogramů odpadu z přírody a šíříme osvětu o aktuálních problémech na Šumavě.

Čím více nás je, tím více toho dokážeme! Děkujeme, že nás sledujete, posíláte nám hezké fotky a šíříte povědomí o kráse Šumavy dál. Chovejte se k ní s pokorou, Šumava je jen jedna.


Proč anglicko český název?

Protože žijeme v pohraničí, pohybujeme se hodně i na německé straně národního parku a poměrně dost cestujeme po různých přírodních památkách po celém světě, vznikla takováto mutace univerzálního anglického „We Love“, kterému rozumí snad každý na světě a českého „Šumava“.

Název vznikl spontáně a bez nějakého hlubšího úmyslu. Prostě jen pro originální označování našich hezkých fotek Šumavy… Po nějaké delší době jsme si pro sebe nechali vyšít pár mikin a triček s nápisem „We Love Šumava“.

A právě při cestách do světa, nebo i návštěvě cizinců tady u nás, se nám potvrdilo, jak se mezinárodní přesah rozhodně hodí a mnohokrát jsme se právě přes název „We Love Šumava“ dostali s dalšími turisty do diskuze, co je to ta „Šumava“, o které neměli tušení a vyměnili si tak spousty informací.

No a jak čas plynul, tak lidé začali náš „slogan“ aktivně využívat na sociálních sítích a proto vznikl celý tenhle projekt, který podporuje Šumavu a pomáhá lidem, kteří zde žijí.

Přispěli jsme bez mála 200 000 Kč na charitativní účely (viz naše projekty), vysadili tisíce stromů (v ČR na Šumavě), uklidili stovky kilogramů odpadků z šumavských lesů, rozšířili mezi lidi spousty důležitých informací v rámci osvěty a zpropagovali Šumavu jak v cizině, tak u nás v ČR. Krom toho přidáváme tipy kam vyrazit, nebo kde se dobře najíst

A není tohle důležitější než to jak se jmenujeme?

Kdo zatím vším stojí?

Zakladatelem projektu WeloveŠumava jsem já, Richard Brož, rodák ze Železné Rudy, milovník Šumavy. Začalo to sloganem #WeloveSumava a poté propagací Šumavy přes sociální sítě a postupně, když jsme začali růst a vymýšlet naše originální projekty se připojil můj bratr Filip, který miluje Šumavu stejně jako já a tráví tady celý svůj život.