Vodopády

Tři vodopády, které zvládnete navštívit během jednoho dne.

Vodopád Bílá Strž / Hamry

Největší vodopád na české straně Šumavy.

Zaparkujete nejlépe zde, a pak se vydáte na cestu dlouhou zhruba 5km do kopce, která vám zabere tak hodinku a půl a poté dojdete úspěšně k vodopádu Bílá Strž. Případně můžete jít také od Černého jezera.

Vodopády Rieslochfälle / Bodenmais

Okruh kolem vodopádů, na který budete vycházet z nádherného městečka Bodenmais, vzdáleného necelých 30km od Železné Rudy. Zaparkujete zdarma tady a poté si dáte náročnější okruh po kořenech a kamenech do kopce kolem potoka Riesbach až dojdete
k soutěsce vodopádu Rieslochfälle. Okruh vám zabere maximálně dvě hodiny, když se budete hodně kochat. Doporučujeme vodopády vidět po větších deštích. To je potom zážitek jako můžete vidět ve videu níže.

Vodopád Hochfall / Bodenmais

Na druhé straně Bodenmaisu než kde jsou vodopády Rieslochfälle najdete jeden krásný vodopád na potoce Moosbach. Vede přes něj i dřevěná lávka a budete si připadat tak trošku jako v Rakousku. Zaparkujete nejblíže a zdarma tady, a pak se vydáte maximálně půl hodinovou procházkou k vodopádu, který leží tady. K vodopádu půjdete z kopce, takže se zapotíte až cestou zpátky.